Študentska točka
ŠTUDENTSKA TOČKA
V pisarni Kariernega centra Univerze na Primorskem (Titov trg 4, Koper) deluje tudi ŠTUDENTSKA TOČKA UP, ki predstavlja pravi kraj, kjer bodo lahko študenti in drugi uporabniki pridobili vse relevantne informacije s študijskega in obštudijskega področja. Njen glavni namen je zagotoviti vse potrebne informacije na enem mestu ter uporabnikom omogočiti prijaznejše reševanje predvsem administrativnih vsebin.
PREHRANA
Subvencionirana študentska prehrana je način podpore, ki ga daje država študentom. S subvencijo država subvencionira del obroka v restavracijah, ki imajo pogodbo za subvencionirano prehrano in tako študentom omogoča vsaj en topel obrok in 2 dcl vode ali brezalkoholne pijače brez doplačila, za vsak delovni dan v mesecu. Število subvencij, ki jih lahko prejmeš je torej omejeno na število delovnih dni v mesecu.
Poglej si več o Subvencionirani študentski prehrani.
BIVANJE
Študentje Univerze na Primorskem lahko bivajo v študentskih in dijaških domovih, pri zasebnih stanodajalcih in zasebnih koncesionarjih. Tisti, ki prvič iščejo oz. podaljšujejo nastanitev v študentskih ali v dijaških domovih, želijo dobiti subvencijo za bivanje pri zasebnem stanodajalcu ali živeti pri koncesionarju študentskih ležišč, se morajo prijaviti na Razpis za sprejem in podaljšanje bivanja študentov.
Vlogo za sprejem in podaljšanje bivanja študentov se izpolnjuje elektronsko. Študenti s kvalificiranim digitalnim potrdilom (elektronski podpis) jo lahko oddajo v celoti elektronsko, ostali pa vlogo z vso potrebno dokumentacijo priporočeno pošljejo na naslov:
Univerza na Primorskem
Pisarne za študentske domove
Ankaranska 7
6000 Koper
Poglej si več o Bivanju.
TUTORSTVO
Tutorstvo je organizirana skrb za razvoj posameznega študenta od vpisa v študijski program do zaključka študija. Namen tutorstva je vzpostavljanje in krepitev stikov med študenti in učitelji. S tutorstvom se lahko rešuje splošne in specifične težave študentov. V samo skrb reševanja težav je posebej urejeno poglavje študentov s posebnimi potrebami.
Tutorstvo se izvaja na vseh članicah Univerze na Primorskem.
Seznam vseh učiteljev tutorjev najdete TUKAJ.
IZBIRNOST MED ČLANICAMI UP
Univerza na Primorskem (UP) svojim študentom ponuja pestro ponudbo izbirnih predmetov z različnih področij. Pravilnik o izvajanju izbirnosti med članicami Univerze na Primorskem omogoča študentom, da v okviru letnika vpisanega študijskega programa izbirajo predmete tudi na drugih članicah UP, tam opravljajo študijske in izpitne obveznosti ter nabirajo kreditne točke po ECTS, ki bodo priznane kot del opravljenih študijskih obveznosti.
Poleg možnosti, ki jih ponujata mednarodna in nacionalna mobilnost, je tako študentom UP omogočeno tudi izbiranje predmetov drugih članic UP, v obsegu, ki ga omogoča študijski program, v katerega so vpisani.
Podrobnejše informacije o postopku izbirnosti so v Pravilniku o izvajanju izbirnosti med članicami Univerze na Primorskem.
Za splošne informacije o izbirnosti se lahko obrnete na Službo za prijavno vpisne postopke in študentske zadeve UP, za podatke o izbirnosti v okviru študijskih programov članic pa na koordinatorja za izbirnost, ki je naveden v informacijskem paketu.
Razpis za izbirnost v študijskem letu 2021/2022:
MEDNARODNA MOBILNOST
Mednarodna mobilnost zajema izmenjave študentov in osebja (visokošolskih učiteljev, raziskovalcev in strokovnih sodelavcev). Izvajajo se na podlagi sklenjenih bilateralnih sporazumov in v okviru različnih mednarodnih programov, največ v okviru programa Evropske komisije ERASMUS+ in Srednjeevropske pobude CEEPUS.
Za več informacij lahko kontaktirate Sektor za internacionalizacijo:
mag. Maja Bratuš Vidmar, vodja službe za mednarodno dejavnost
maja.vidmar@upr.si
Petra Zidar, koordinatorka za program Erasmus+
erasmus@upr.si
Koordinatorji na fakultetah:
Fakulteta za humanistične študije (UP FHŠ)
Valentina Bertok, valentina.bertok@fhs.upr.si
Fakulteta za management (UP FM)
Marisol Pribac, erasmus@fm-kp.si
Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (UP FAMNIT)
Tina Franca, international@famnit.upr.si
Pedagoška fakulteta (UP PEF)
Tina Vičič, erasmus@pef.upr.si; Tina Kadunec, tina.kadunec@pef.upr.si
Fakulteta za turistične študije – Turistica (UP FTŠ TURISTICA)
mag. Nataša Gržinić, natasa.grzinic@fts.upr.si
Fakulteta za vede o zdravju (UP FVZ)
Andreja Brecelj, andreja.brecelj@fvz.upr.si
ŠTIPENDIJSKI SKLAD UP
Štipendijski Sklad Univerze na Primorskem upravlja z namenskim premoženjem, ki ga v sklad prispevajo vlagatelji sklada (univerzitetne, delodajalske in druge organizacije ter donatorji). Sklad temelji na partnerstvu med Univerzo na Primorskem, občinami in gospodarstvom. Namenjen je nagrajevanju in spodbujanju najboljših študentov UP, navezovanju stikov študentov z delodajalci že v času študija in zagotavljanju možnosti za zaposlitev študentov takoj po zaključku študija. Namen sklada je tudi ponuditi delodajalcem najboljši in najbolj perspektiven kader ter prispevati k prenosu znanja med univerziteto in gospodarstvom.
Štipendijski sklad UP deluje na univerzi že štirinajst let. Iz naslova sklada je bilo do sedaj podeljenih že 517 štipendij.
Poglej si več o Štipendijskem skladu UP.
ŠPORT UP
Študentska rekreacija je brezplačna za vse študente Univerze na Primorskem. Za udeležbo potrebuješ le veljavno študentsko izkaznico.
Preveri pestro paleto aktivnosti Športa UP.
ŠTUDIJSKI PROGRAMI UP
Študijski programi Univerze na Primorskem:
- so sodobno zasnovani in omogočajo stopenjsko nadgrajevanje znanj na izbranem študijskem področju
- so mednarodno primerljivi
- v okviru izbirnosti omogočajo študentom, da del svojega predmetnika izbirajo po lastnih interesih
- so prek praktičnega usposabljanja tesno povezani s prakso in z bodočimi zaposlovalci diplomantov
- se prilagajajo potrebam gospodarstva
Študijski programi se redno posodabljajo, saj se je potrebno odzivati na razvoj družbene stvarnosti. Na ta način bodoči diplomanti prve stopnje pridobijo ustrezna znanja in spretnosti, da lahko kompetentno konkurirajo na trgu dela ali pa se odločijo za nadaljevanje študija na drugi stopnji. Magistrski študijski programi usposobijo študente za razvojno-raziskovalno delo oziroma za reflektivno in samoreflektivno delovanje na bodoči profesionalni poti, na kateri je potrebno stalno strokovno izpopolnjevanje. Z doktorskimi programi se študenti usposobijo za samostojno raziskovalno delo in za strateška razreševanja problemov v okviru stroke ter za iskanje novih izvirnih rešitev strokovnih problemov. V okviru študija študenti spoznajo nujnost medsebojnega sodelovanja in gojenja pristnih medčloveških odnosov, saj vsaka uspešna profesionalna pot, poleg veščin, spretnosti in pridobljenih kompetenc, zahteva sodelovanje v ožji ali širši skupnosti.
DODIPLOMSKI ŠTUDIJSKI PROGRAMI 1. STOPNJE
MAGISTRSKI ŠTUDIJSKI PROGRAMI 2. STOPNJE
DOKTORSKI ŠTUDIJSKI PROGRAMI 3. STOPNJE