Laško, Koper, 7. in 8. junij 2018 - Center Republike Slovenije za mobilnost in evropske programe izobraževanja in usposabljanja (CMEPIUS) je javni zavod, ki izvaja naloge nacionalne agencije programa Erasmus+ za področje izobraževanja, usposabljanja in športa ter naloge nacionalne kontaktne točke za program Evropa za državljane. Ena izmed mnogih aktivnosti je bila Poletna šola za pogodbenike in koordinatorje projektov mobilnosti v visokem šolstvu, ki je potekala 7. in 8. junija v Laškem. Udeležili so se je tudi koordinatorji z UP, ki skupaj s predstavniki slovenskih univerz soustvarjajo, krepijo, razvijajo in promovirajo slovenski visokošolski prostor in mednarodno sodelovanje.

V sklopu interaktivnih predstavitev in delavnic so si izmenjali različne izkušnje in znanja, povezana z mednarodno mobilnostjo, internacionalizacijo, svetovanjem študentom pri opredeljevanju kompetenc, ki jih z mobilnostjo pridobijo, in podobno.

Da je bilo druženje prijetno, priča utrinek, ki so ga v objektiv ujeli organizatorji.

Odlična ekipa Univerze na Primorskem. Foto: CMEPIUS.