V začetku septembra se je na Bledu v prostorih IEDC Poslovne šole Bled odvijal 6. Simpozij strokovnih inštitutov Kitajske ter srednje in vzhodnoevropskih držav na visoki ravni. Namen teh srečanj je vzpostaviti sodelovanje med LR Kitajsko ter srednje in vzhodnoevropskimi državami na vseh ravneh, osnovati nove pobude za razvoj gospodarskih stikov in spodbuditi mreženje za nove povezave in skupne projekte.

Simpozija sta se udeležili tudi doc. dr. Neva Čebron in sinologinja Tjaša Vilotič, predstavnici Konfucijeve učilnice Koper Univerze na Primorskem, ki sta razpravljali o vlogi kitajskega jezika in kulture v slovenskem šolskem prostoru ter o možnostih tesnejšega vključevanja tem o Kitajski v učne in študijske programe.

Fotografija in tekst: KUK UP Koper