Koper, 19. februar 2018 – V 2. semestru je na izmenjavo na Univerzo na Primorskem prišlo nekaj čez 80 tujih študentov. Večina jih bo izmenjavo opravila v okviru programa Evropske komisije Erasmus+. Prišli so iz 18 držav, največ jih je s Češke, iz Turčije, Francije in Portugalske; prvič pa na UP gostimo tudi študentko iz Kazahstana.

Na predstavitvenem dnevu je študente nagovorila prorektorica za študijske zadeve doc. dr. Sonja Rutar. Univerzo in naše okolje ter praktične nasvete so jim predstavili koordinatorji mobilnosti, Petra Zidar, mag. Maja Bratuš Vidmar in Aleš Oven. Dr. Irina Makarova Tominec je predstavila tečaje slovenskega jezika, predstavniki Študentske organizacije Univerze na Primorskem (ŠOUP) in mreže ESN (Erasmus Student Network) pa so jih seznanili s ponudbo obštudijskih dejavnosti v času bivanja in študija pri nas. ŠOUP je poskrbela tudi za voden ogled Kopra in za registracijo za subvencionirano študentsko prehrano.

Tujim študentom želimo čim več uspehov in čim boljšo študijsko in življenjsko izkušnjo na Univerzi na Primorskem!

Fotografije: Arhiv UP