Koper, 23. 3. 2017 – Na pobudo Nj. Eksc. Ksenije Škrilec, veleposlanice Republike Slovenije v Budimpešti na Madžarskem, in v sodelovanju z Rektorsko konferenco Madžarske Univerza na Primorskem, predsedujoča Rektorski konferenci Republike Slovenije, danes in jutri gosti rektorje in druge predstavnike 15 madžarskih ter 4 slovenskih univerz. Gre za prvo tovrstno skupno srečanje rektorskih konferenc obeh držav, na katerem bodo udeleženci primerjali visokošolska sistema. Povabilu k sodelovanju sta se odzvala najvišja predstavnika s področja visokošolskega izobraževanja, ministrica dr. Maja Makovec Brenčič in madžarski minister za izobraževanje dr. Laszlo Palkovics, ki bo prisotnim predstavil reformo madžarskega visokega šolstva.

Prof. dr. Dragan Marušič, rektor Univerze na Primorskem in predsednik Rektorske konference Republike Slovenije, ob tem izpostavlja: »Srečanje bo okrepilo obstoječe sodelovanje med slovenskimi in madžarskimi univerzami in omogočilo sklenitev novih povezovanj, tudi v smeri medregionalnega razvoja. Verjamem, da se danes vse univerze soočamo s podobnimi vprašanji in izzivi, zato sem prepričan, da lahko izmenjava mnenj in izkušenj prispeva k zbliževanju visokošolskih sistemov v Evropi.«

Celotna zvočna izjava rektorja UP in predsednika RK RS, prof. dr. Dragana Marušiča

Program srečanja

V petek, 24. 3. 2017, bodo med 9.30 in 10.00 uro prisotne pozdravili: