Koper, 9. in 10. julij - Včeraj in danes je Univerza na Primorskem gostila rektorja ohridske univerze University of Information Science and Technology "St. Paul The Apostle" z Ohrida, prof. dr. Ninoslava Marino.

Z gostom so se srečali rektor prof. dr. Dragan Marušič, prorektor za internacionalizacijo izr. prof. dr. Boris Kavur ter Iris Skrt in Silvana Shoposki iz Kabineta rektorja. Prvi dan je potekal v znamenju pogovorov o možnostih nadaljnjega sodelovanja med univerzama, beseda je tekla tudi o priložnostih in izzivih visokega šolstva tako v Sloveniji kot v Makedoniji.

Danes je rektorja Marino sprejela tudi podžupanja Mestne občine Koper Jasna Softič, obisk pa se zaključil s sestankom z bodočo rektorico naše univerze prof. dr. Klavdijo Kutnar.